Doktorlar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Doktorlar Dizisi Fanclub

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Etkilenmemek İçin İzlemedim (Melike Güner)

4 posters
YazarMesaj
:::DaMLa:::
Yeni Üye
Yeni Üye

Etkilenmemek İçin İzlemedim (Melike Güner) Empty
MesajKonu: Etkilenmemek İçin İzlemedim (Melike Güner)   Etkilenmemek İçin İzlemedim (Melike Güner) Icon_minitimeÇarş. Tem. 23, 2008 1:21 am

“Grey’s Anatomy” dizisinin yerli versiyonu “Doktorlar”ın Dr. Zenan’ı Melike Güner, etkilenme-mek için orijinal diziyi izlemediğini söylüyor.

Onunla ilk tanışmamız yıllar öncesine, “Mahallenin Muhtarları”na kadar gidiyor. Ama asıl dikkatleri üzerine toplaması, bir dönemin reyting rekorları kıran dizisi “Ekmek Teknesi” ile oldu. Esas işi tiyatro oyunculuğu olan Melike Güner, televizyonla gelen şöhretin sarhoşluğuna kapılmayan ve tiyatrodan asla vazgeçmeyi düşünmeyen bir sanatçı. D-Smart dergisi, Öner ile oyunculuk ve gelecek hayalleri üzerine konuştu.

Ünlü olmak hayatınızda neleri değiştirdi?

Çok fazla şey değiştirdiğini söyleyemem ama sosyal hayat açısından özgürlüğü biraz da olsa kısıtladığı kesin. Sokakta yürürken, genellikle, “Bir fotoğraf çekilebilir miyiz?” şeklinde sorular geliyor ve bu soruyu genellikle yakın bir arkadaşlarıyla konuşurmuşçasına soruyorlar. Bunun sebebi de her hafta evlerinin salonunda olmamızdan kaynaklanıyor sanırım.

Doktor olma hayaliniz var mıydı?

Kesinlikle yoktu ama her çocuk gibi ben de doktorculuk oynardım zaman zaman. (Gülüyor)

Dizi oyunculuğu, maddi anlamda kazanç sağlarken, bir şeyleri de kaybettirdiği oluyor mu?

Her iş gibi, bu işin de zorlukları var tabii ki. Mesela çalışma saatleri... Öylesine uzun saatler çalışıyoruz ki, geriye yalnızca uyumak için vakit kalıyor. Hatta bazen, kalan zaman uyumak için bile yeterli olmuyor. Bunun dışında kalan şeylere de kayıp olarak bakmayı doğru bulmuyorum; çünkü her şey insanın kendi seçimlerinde bitiyor.

Erkek arkadaşınızın da oyuncu olmasının avantajı ya da dezavantajı var mı?

Kesinlikle bir avantaj bana kalırsa; çünkü sizi anlıyor. Yaşadığınız zorlukları, heyecanı, keyfi paylaşabilmek çok güzel bence. Bekir (Aksoy) ile şu anda çok mutluyuz. Ne magazin basınında görünmek ne de magazine malzeme olmak gibi bir çabamız var. Ayrıca şu da var; magazin basınında yer almak için çaba harcamak gerektiğini düşünüyorum.

“Grey’s Anatomy” dizisini daha önceden takip ediyor muydunuz?

Ne yazık ki hiç izleme fırsatım olmamıştı, zaten yaptığımız işin yoğunluğundan, kendi işlerimizi izlemeye bile fırsat bulamıyoruz. Ama daha sonrasında, özellikle izlememeyi tercih ettim. Çünkü insan ister istemez etkilenir diye düşünüyorum. En azından ben etkilenirim.

Siz aynı zamanda DOT’ta tiyatro oyunculuğu yapıyorsunuz, tiyatro nasıl gidiyor?

Gayet iyi gidiyor. Geçen tiyatro festivali için bir oyun sahneledik, çok keyif aldığımız bir çalışma oldu. Şimdi de yeni sezon için çalışmalara başladık. Zaten tiyatro olmasaydı hayatımda, yaptığım işe de bu kadar pozitif bakıyor olamazdım.

Avrupa’da tiyatro sahnesine çıktınız, Avrupa’da sahneye çıkmak size neler hissettirdi?

Aslına bakarsanız, yaptığınız işin takdir görmesi ve oradaki insanları etkilemiş olmak çok büyük keyif veriyor. Ne kadar evrensel bir iş yaptığınızın farkına varıyorsunuz.

Peki ya sinema? Özel olarak takip ettiğiniz yönetmenler var mı mesela?

Nuri Bilge Ceylan, Zeki Demirkubuz, Fatih Akın, Çağan Irmak, Ferzan Özpetek, Uğur Yücel ve Yavuz Turgul... Şu an aklıma gelmeyen birkaç isim daha vardır eminim. Geçen ay, Nuri Bilge Ceylan’ın Cannes Film Festivali’nde “Üç Maymun” filmiyle aldığı ödül, bu işi yapan herkes adına çok gurur vericiydi. Umarım bir gün ben de kendisiyle ve diğer saydığım yönetmenlerle çalışma imkânı bulurum.

Sizin ödül hedefiniz var mı?

Yok galiba. (Gülüyor) İnsanın yaptığı işe ve kendine inanması, “İyi oynadım ben” diyebilmesi her türlü ödülden daha önemli.

Ne kadar daha dizi oyunculuğu yapmayı planlıyorsunuz?

Bu konuda kesin bir tarih verebilmek çok zor bence. Hayat ne getirir bilinmez, hele de benim gibi büyük konuşmaktan korkan biri için. Ama umarım çok uzun sürmez. Ayrıca gelecekle ilgili planlarından bahsetmeyi pek sevmeyen biri olduğum için, bekleyip görmek en iyisi sanırım.

Onun ödülü ‘İyi oynadım ben’ diyebilmek

Melike Öner, ödül hedefi koymamış kendine...“İnsanın yaptığı işe ve kendine inanması, her türlü ödülden daha önemli” diyor

Kaynak:televizyongazetesi.com
http://www.tubabuyukustun.net
İDİL
Admin
Admin
İDİL

MesajKonu: Geri: Etkilenmemek İçin İzlemedim (Melike Güner)   Etkilenmemek İçin İzlemedim (Melike Güner) Icon_minitimePerş. Tem. 24, 2008 8:01 pm

paylaşım için sağol canım
Admin
Admin
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: Etkilenmemek İçin İzlemedim (Melike Güner)   Etkilenmemek İçin İzlemedim (Melike Güner) Icon_minitimePerş. Tem. 24, 2008 8:36 pm

İDİL demiş ki:
paylaşım için sağol canım
https://doktorlar.yetkinforum.com
((..MeRwE..))

MesajKonu: Geri: Etkilenmemek İçin İzlemedim (Melike Güner)   Etkilenmemek İçin İzlemedim (Melike Güner) Icon_minitimePaz Tem. 27, 2008 2:03 pm

saoL cnm

Etkilenmemek İçin İzlemedim (Melike Güner)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» MeLike-Bekiir